Liga vozíčkářů

Forma právní subjektivity občanské sdružení
IČO 499412
Adresa Bzenecká 23
Brno 62800
Telefon 537 021 493
777010331
Email info@ligavozic.cz
Web www.ligavozic.cz
Statutární orgán Zdeněk Škaroupka
Funkce ředitel organizace
Činnost organizace
Občanské sdružení Liga vozíčkářů vzniklo v roce 1990 a poskytuje komplexní systém podpory lidem se zdravotním postižením (nejen vozíčkářům). Posláním Ligy vozíčkářů je podporovat lidi se zdravotním postižením v každodenním životě, v práci, ve volném čase a při řešení obtížných situací, aby mohli žít podle svých představ. Pro klienty ve Znojmě je z nabídky Ligy vozíčkářů dostupná sociální služba sociální rehabilitace a evropský projekt. Okruh nabízených aktivit je rozčleněn do šesti základních pilířů - programů:
1)Osobní asistence: služba umožňující tělesně postiženým lidem žít aktivní život ve svém přirozeném prostředí. Služba je poskytována v okresech Brno – město, Brno – venkov a přilehlých.
2)Poradenství a informace: odborné sociální poradenství, internetový portál, časopis Vozíčkář, půjčovna kompenzačních pomůcek ad. Služby jsou dostupné osobně v Brně a pomocí bezplatné telefonní linky (800 100 250) a emailu (poradna@ligavozic.cz) celorepublikově.
3)Práce, vzdělávání, integrace: nácvik a získání nových znalostí a dovedností, podpora při začlenění do různých oblastí života včetně pracovního uplatnění, individuální i skupinové aktivity. Služby jsou dostupné v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina, konkrétně v Brně, na pobočkách Blansko, Hodonín, Veselí nad Moravou, Znojmo, Jihlava a Žďár nad Sázavou a v dalších městech.
4)Prezentace a osvěta: součástí programu jsou aktivity určené pro širokou veřejnost, mezi které patří např. prezentace NNO a pořádání veřejných sbírek.
5)Bezbariérové divadlo BARKA: motivační prostředí pro pořádání kulturních a integračních aktivit. Divadlo sídlí v Brně (Svatopluka Čecha 35a).
6)Asistenční psi: výcvik asistenčních a terapeutických psů pro osoby se zdravotním postižením, pořádání rekondičních pobytových akcí s výcvikem, možnost konzultace výcviku s profesionálním trenérem.
Služby Telefon E-mail
Poradna pro život s postižením 800 100 250
725 928 833
poradna@ligavozic.cz
Sociální rehabilitace 725 933 427 znojmo@ligavozic.cz
tisk Tisk stáhnout jako pdf Stáhnout v PDF
TOPlist
Copyright © 2012 - 2021, Komunitní plánování sociálních služeb Znojmo (KPSS) webdesign: FormSoft s.r.o.