Po Út St Čt So Ne
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Den sociálních služeb aneb jeden svět pro všechny

Vytvořeno: 10.9.2019
Ve městě Znojmě proběhl již desátý ročník akce prezentující sociální oblast pod názvem "Den sociálních služeb aneb jeden svět pro všechny."
Možnost získat cenné informace a rady od poskytovatelů sociálních služeb Znojemska a setkat se s jejich pracovníky i klienty poskytnul Den sociálních služeb, který proběhl už podesáté ve středu 4. září ve Znojmě. Na Horním náměstí se organizace nejen prezentovaly, ale zároveň vytvořily i doprovodným program.

Zahájení se už v dopoledních hodinách ujal místostarosta Znojma Jan Blaha a vedoucí sociálního odboru Městského úřadu Znojmo Stanislav Maar.

Na podiu se během dne vystřídaly organizace, které prezentovaly své služby, a vystupující z řad jejich pracovníků a klientů. Nechybělo oblíbené vystoupení seniorů z Plavče s doktorem Veletou, módní přehlídka klientů z Domova z Božic, soutěže o ceny a k vidění byla i zvířátka ze Zámku Břežany. Představena byla i činnost odboru sociálního včetně komunitního plánování sociálních služeb a rodinné politiky.

Pro návštěvníky akce organizátoři připravili také různá výtvarná tvoření a soutěže o ceny. Do vědomostních soutěží se v průběhu dne zapojilo celkem 80 soutěžících a 14 z nich si odneslo krásné ceny, které do soutěží připravily a věnovaly představované sociální služby.

Velkou prezentaci o svých službách připravilo také Centrum sociálních služeb Znojmo (dále Centrum). Od zavedení první sociální služby uběhlo již 48 let. Průřez historií Centra, postupným vývojem i představením všech osmi poskytovaných služeb přednesla ředitelka Centra Radka Sovjáková, která přizvala na podium také bývalé ředitele Centra, aby jim poděkovala za odvedenou práci v předchozích letech.

„Poděkování patří nejen všem našim zaměstnancům, ale i lidem, kteří stáli v čele organizace přede mnou a přispěli tak k jejímu rozvoji,“ řekla ve své prezentaci Sovjáková a pozvala na podium pana Zdeňka Beránka, Jarmilu Eliášovou a Rolanda Filu. Vystoupení s prezentací je celé k nahlédnutí zde: http://bit.ly/2kxNDiS.

Místostarosta Jan Blaha zhodnotil akci těmito slovy: „Jubilejní ročník se vydařil. Na Horním náměstí se sešli lidé, které baví svět, chtějí poznat co nejvíce jeho barev, neboť černobílý svět je smutný. Lidé, kteří vědí, že nikdo není dokonalý, ale srdce máme každý. Lidé, kteří si uvědomují, že někteří z nás přišli na svět s těžším batůžkem, nebo jej během života získali, ať už nemocí, úrazem či stářím, a potřebují naši pomoc.“

Den sociálních služeb aneb jeden svět pro všechny je pravidelnou akcí, kterou již podesáté uspořádal sociální odbor Městského úřadu Znojmo v rámci Komunitního plánování sociálních služeb Znojemska.

Závěrem chceme poděkovat partnerům, kterými byli Znojemská Beseda, Správa nemovitostí města Znojma, Rádio Blaník, Regionální noviny Znojemsko a plakátovací plochy Rengl, za pomoc při organizaci akce.

TOPlist
Copyright © 2012 - 2019, Komunitní plánování sociálních služeb Znojmo (KPSS) webdesign: FormSoft s.r.o.